Jak wykonać makijaż w 5 minut?

Rano często brakuje nam czasu, dlatego warto nauczyć się szybkiego makijażu.

Makijaż cery

Żeby z całym makijażem zmieścić się w ciągu 5 minut warto przede wszystkim skrócić makijaż cery. To on zajmuje nam często bardzo dużo czasu – jeśli używamy gąbek, pędzli, nakładamy wiele różnych produktów, może się okazać, że make up zajmie nam nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt minut. Jak więc zadbać o skórę twarzy, aby wyglądała pięknie a jednocześnie, aby nie zabierało nam to dużo czasu? Dobrą metodą jest włączenie w pielęgnację kremu BB. Ma on pigment, w związku z czym pomoże wyrównać koloryt twarzy i będzie nadawał pięknego blasku.

Krem BB świetnie nakłada się palcami – rozcieramy go dokładnie tak jak zwykły krem do twarzy, pod wpływem ciepła dłoni idealnie on się rozprowadza. Dobrze jest mieć też w kosmetyczce korektor, który rozjaśnia spojrzenie – nie musi mieć on wielkiego krycia, bo też nie taka jest jego funkcja. Chodzi o to, aby nałożyć cieniutką warstwę w okolice pod oczami i delikatnie ukryć cienie. Taki korektor punktowo może też sprawdzić się na niedoskonałości.

Tak przygotowaną cerę pudrujemy tylko w strategicznych miejscach, a więc właśnie pod oczami lub w strefie T. Nie musimy nakładać pudru nigdzie indziej. Żeby ożywić makijaż dodać możemy kosmetyki koloryzujące – róż, rozświetlacz czy bronzer. Szybki makijaż pomogą nam uzyskać odpowiednie formuły. Świetnie sprawdzić się może na przykład róż w kremie, wklepywany delikatnie opuszkami palców w policzki. Na szczyty kości policzkowych nałożyć możemy rozświetlacz – warto wybierać formuły o delikatnych drobinkach, których nie trzeba długo opracowywać na twarzy. Wystarczy zaledwie musnąć pędzlem wachlarzowym skórę. Jeżeli chcemy delikatnie przybrązowić twarz możemy użyć bronzera w neutralnym odcieniu, którym tylko muśniemy kości żuchwy, okolice czoła i nosa. Taki makijaż twarzy bardzo krótkim czasie.

Makijaż ust

W makijażu ust najwięcej czasu zabiera nam dokładnie wyrysowanie konturu ust konturówką, stosowanie matowych szminek o wyrazistych kolorach, przy których potrzebna jest duża dokładność. Żeby rozwiązać ten problem możemy postawić na zupełnie inną technikę nakładania pomadki – sprawdzi się ona także przy bardziej zdecydowanych kolorach. Szminkę nakładamy palcem – smarujemy pomadką opuszek i delikatnie wklepujemy pigment w wargi. Taki makijaż ust będzie miał lekko rozmyty kontur i nonszalancję typową dla na przykład Francuzek. Nie będzie się prezentował nierówno, jednocześnie zabierze nam tylko chwilkę. Rezygnujemy z konturówek, dokładnego wyrysowywania ust konturówką. Alternatywą jest też półtransparentny błyszczyk w odcieniu nude lub bezbarwny olejek, który po prostu szybciutko nakładamy na usta.

Makijaż oka

Jak wykonać szybki makijaż oka? Jeżeli na przykład decydujemy się na wyrazisty pigment ust tak naprawdę możemy zrezygnować z cieni – wystarczy tylko wykorzystać tusz do rzęs, brwi wyczesać bezbarwnym żelem i gotowe. Jeśli jednak zależy nam na konturowaniu oka, a nie mamy dużo czasu, zdecydujmy się na dwa matowe odcienie lub jeden mat i jeden błysk. Ciemniejszy matowy kolor nakładamy nad załamaniem powieki puchatym pędzlem, który pomoże ładnie rozetrzeć cień. Jasny mat nakładamy na całą powiekę, możemy też błyszczący cień wklepać delikatnie palcem, pochylając przy tym głowę w dół, aby brokat nie osypał się na przestrzeń pod okiem. Szybki makijaż gotowy!

Back to top button